Aktuálně > Jihomoravský kraj > Brno se připravuje na filmový festival Jeden svět

Brno se připravuje na filmový festival Jeden svět

Festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět opět míří do Brna – letos se snahou upozornit na nebezpečné tendence, které se poslední dobou objevují v české společnosti. Provokativní otázkou Bojíte se snášet? chce festival otevřít debatu o sílící netoleranci, rasismu a diskriminaci.

Šíře sekce Bojíte se snášet sahá od obdivuhodné soudržnosti multikulturního Norska po Breivikově teroristickém útoku až po historické příčiny vyhrocené situace na Šluknovsku či problematiku
inkluze ve školství. Filmovou mozaiku doplní drama útěku severokorejské rodiny, pašování diamantů z Afriky, pozadí proputinovské mládežnické organizace, příběh indické dívky zavřené až do svatby v domácím vězení, politická korupce na Slovensku či příběh surfařů, kteří se rozhodli přečkat zimu na norské pláži.

Festival proběhne v tradičních prostorech jako je HaDivadlo, Sál B. Bakaly, Kino Art, Uměleckoprůmyslové muzeum Moravské galerie a letos poprvé i v Kabinetu Múz.

Promítané dokumenty budou tradičně doprovázeny debatami s tvůrci a odborníky. Program festivalu obohatí výstavy, divadelní představení, workshopy, jarmark neziskových organizací, benefiční koncert nebo večer krátkých sociálních spotů. Žáky a studenty čeká pod záštitou SVČ Lužánky, speciálně vybraná nabídka filmů.

Kompletní program je zveřejněn zde.
Vstupenky můžete zakoupit v předprodeji:
- v Domě panu z Lipé (po-pá: 8:00 – 20:00, so-ne: 9:00 – 16:00)
- v Krmítku na FSS
- v kavárně Tři Ocásci (Gorkého 37, po-pá 8-22h, so-ne: 10-22h),
nebo on-line zde.