Regionální potraviny v hlavní roli festivalu

I v letošním roce pořádá 23. května od 10 hodin Plzeňský kraj za podpory Místní akční skupiny Pošumaví, z. s. p. o., Úhlavy, o. p. s., občanského sdružení Envic a Krajské agrární komory Plzeň na nádvoří krajského úřadu Festival regionálních potravin.

více...

Pěstuj Plzeň

V Plzni stále probíhá okrasná soutěž Pěstuj Plzeň, jež je určena všem zahradnicím a zahradníkům pěstujícím zeleninu, ovoce, bylinky a květiny v nádobách (květnících, truhlících, bedýnkách, pytlích a podobně), a to bez použití chemie. Nezáleží na velikosti nebo dokonalosti zahrádky, vyhrát může kdokoliv.

více...

Ekologie v domácnosti je hlavním tématem kurzu konaném v Plzni

Všestranný kurz Ekologie v domácnosti proběhne 12. dubna 2013 v Plzni. Kurz je pořádán v rámci projektu občanského sdružení STUDNICE, který se zaměřuje na další vzdělávání dospělých plzeňského regionu v oblasti obecných občanských kompetencí.

více...

Plzeňská sezona farmářských trhů v sobotu začíná

V sobotu 30. března 2013 bude po krátké zimní pauze zahájena sezona pPlzeňských farmářských trhů. Budou pořádány stejně jako v loňském roce, tedy každou druhou sobotu dopoledne po celý rok, a to až do předvánoční soboty 21. prosince 2013.

více...

V Záluží na Plzeňsku studenti staví dřevostavbu za zlomek běžné ceny. Jde to

Skupina mladých studentů, architektů a příznivců architektury se rozhodla, že vlastními silami postaví v Záluží na jižním Plzeňsku dřevostavbu za zlomek běžné ceny.

více...