Aktuálně > Plzeňský kraj > Ekologie v domácnosti je hlavním tématem kurzu konaném v Plzni

Ekologie v domácnosti je hlavním tématem kurzu konaném v Plzni

Všestranný kurz Ekologie v domácnosti proběhne 12. dubna 2013 v Plzni. Kurz je pořádán v rámci projektu občanského sdružení STUDNICE, který se zaměřuje na další vzdělávání dospělých plzeňského regionu v oblasti obecných občanských kompetencí.

Obsahem úvodního kurzu je praktický, k životnímu prostředí i nám samým šetrný provoz a hospodaření v domácnosti. Pozornost je věnována například potravinám a jejich environmentálnímu aspektu, chemii, drogerii a kosmetice, elektrickým spotřebičům, bytovému vybavení a samotnému provozu domácnosti, včetně tématiky odpadů, hospodaření s energiemi a prevenci znečišťování.

Hospodaření domácnosti a její vliv na životní prostředí se může zdát zanedbatelný. To špatné je přeci za našimi okny, venku. A to co máme doma, je naše, v pořádku, anebo na to raději nemyslíme. V našem kurzu se ale dozvíme, že v mnoha domácnostech je uvnitř bytů vzduch mnohdy škodlivější, než venku i při smogových situacích. Že pro sebe i životní prostředí uděláme nejlépe, když si budeme kupovat kvalitní české potraviny i výrobky. Že kosmetika, která obsahuje takové složky, které bylo potřeba drasticky testovat na zvířatech, asi nebude to pravé ani pro nás. Že ochrana životního prostředí, ekologie, není jen ochranou toho všeho kolem nás ale přeci i nás samých a našeho zdraví,“ říká Václav Čubr z občanského sdružení. ENVIC, který stojí za obsahem kurzu a úvodní kurz zajišťuje také lektorsky.

Projekt je financován z Evropského sociálního fondu prostřednictvím OP VK, účast na kurzu je proto zcela zdarma. Mohou ho využít bez omezení všichni občané s trvalým pobytem v ČR.

Více informací: http://www.envic.cz/kalendar-akci/ekologie-v-domacnosti-novy-vsestranny-kurz.htm http://
ov.studnice-os.cz/Aktuality.aspx