Aktuálně > Středočeský kraj > Dokument Žít změnu se dočkal ohlasů po své pražské premiéře. Těšte se i vy

Dokument Žít změnu se dočkal ohlasů po své pražské premiéře. Těšte se i vy

Dokumentární film o lidech žijících v České republice, kteří svým komplexním pohledem a občanskou tvořivostí dokazují zázraky v oblasti vzdělávání, kultury, životního prostředí, zdraví, soběstačnosti, komunitní i sociální práce. Hledají recept na to, jak se k naší zemi chovat jako dobrý hospodář - s láskou, s nápady, zodpovědně, eticky a udržitelně.

Mezi hlavní hodnoty těchto lidí patří respekt k lokální kultuře, příslušnost k místu a krajinnému rázu, biologické i kulturní diverzitě, zachování vesnického osídlení, volné životní tempo se zachováním možnosti reflexe vlastního jednání a jeho smyslu, snaha o napojení se na přírodu a přirozené rytmy, vysoká kvalita života v jeho spirituálním a seberozvojovém rozměru, oceňování klidu, času, prostoru a možnosti vyjádřit vlastní kreativitu.

Vítejte v nových časech...

Ve filmu vystupují: Barbora Antonová, Matěj Hollan, Yvonna Gaillyová, Jan Hollan, Lucie Černická, Ludmila Chrášťanská, Emilio Dvořák, Miluše Kubíčková, Anna Kozáková, Dominika Douděrová, Alena Suchánková, Lukáš Bubela, Jiří Koreš, Petr Oukropec, Revolta, Lucie a Kristina - Kokoza, Milan Smrž, Petr Kubala, Zdenka Malotová, Robin Čumpelík, Lenka Papadakisová, Kateřina Jonášová, Lubomír Kolíbal, Václav Cílek, Jiří Zemánek a Václav Havel.

Námět: Kateřina Jonášová, Lenka Papadakisová, Stanislav Miler

Scénář a režie: Václav Kučera

Kameraman a výkonný producent: Libor Kozák

Střih: Vilém Šrail

Zvuk: Stanislav Miler

Hudba: ZRNÍ

Premiéra: 16. září 2013 kino MAT

Stopáž: 65 minut.

Termíny dalších projekcí najdete ZDE.

Děkujeme za pomoc a odbornou spolupráci: Jaroslavu Kuchařovi, Janu Brabcovi, Petru Borovcovi, Davidu Bartůškovi, Janu Michaelu Kubínovi, Dušanu Jurčíkovi, Aleně Suchánkové a Jiřímu Zemánkovi