Aktuálně > Středočeský kraj > Kvalitní strava jako cesta ke zdraví a vyšší kvalitě života

Kvalitní strava jako cesta ke zdraví a vyšší kvalitě života

Přednáška Jaroslava Škvařila vychází z uceleného pojetí kvality života pro oblast zdraví, výkonu tělesného, duševního a duchovního a zásad pro osobní a společenský udržitelný rozvoj. Způsob výživy je pak doporučován dle profesního a filozofického zaměření. Krátké video o Jaroslavu Škvařilovi zde.

Řešení vidí v rozšíření současné nabídky o moderní nutričně hodnotné a senzoricky atraktivní pokrmy a jídla. Klíčem k úspěšnému řešení je pak psychologie výživy, kdy si uvědomíme, proč nám chutná nezdravé a jak to udělat, aby nám chutnalo to zdravé a jak se naučit rozlišovat kvalitu potravin. Význam vlivu výživy na zdraví populace bude doložen monitoringem změn způsobu stravování v ČR v posledních 20 letech a vliv této změny na zdraví celé populace, ke kterému významně přispěli propagátoři zdravého životního stylu.

Přednášející čerpá nejen z vědeckých poznatků, ale především z vlastní praxe. Již třicet roků žije dle zásad výživy podporující zdraví a s celou rodinou jsou zaměřeni na vegetariánský způsob stravování. Je členem odborného grémia České společnosti pro výživu a vegetariánství a Skupiny pro rozvoj školního stravování při MŠMT ČR. Rezervace zde. Místo konání: Creative Gate, Jindřišská 5, Praha 1 - u Václavského náměstí.
Jindřišská pasáž, III. schodiště vedle kadeřnictví.
http://www.creativegate.cz/kontakt


Krátké video o Jaroslavu Škvařilovi zde.