Hana Bernardová

"Příběh New Story Summitu 2014"

  • Hana Bernardová je zahradní architektka podporující permakulturu, ekonomka změny a podporovatelka trvalé udržitelnosti
  • Vyrůstala v malé vesnici v Háji ve Slezsku. Po studiu zahradní a krajinářské architektury v Lednici na Moravě pracovala osm let v oblasti územního plánování. Ve stejné době se začala věnovat i svému nitru a pod vedením různých učitelů a mistrů prošla řadou seberozvojových směrů (např. geomantie, šamanismus, tantra, tanec, konstelace, meditace).
  • Postupně se ve ní zrodila otázka: Jak žít šťastný a naplňující život, aniž by to bylo na úkor života samého (života dalších lidí, druhů a planety)? Aby si na ni zodpověděla, vydala se do světa a také se ještě na rok vrátila ke studiu (roční postgraduální program Udržitelná ekonomie na Schumacher College v Anglii). Dnes se zabývá hledáním a šířením informací o udržitelných způsobech života. Podporuje místní ekonomiku a šetrný vztah zemědělců k půdě. Zajímá se o to, jak vytvořit skutečně fungující společenství založené na opravdové komunikaci a spolupráci.

    Věří, že my lidé jsme schopni vytvořit ráj na Zemi. Potřebujeme k tomu poznat a žít, kdo skutečně jsme a také umět si představit svět, po kterém touží naše srdce.

     
  • Její příběh zpracovali: Kateřina Jonášová (rozhovor), osobní archiv Hany Bernardové (foto)
  • všechny materiály uveřejňujeme se souhlasem protagonistů

Chcete se inspirovat příběhem Hany Bernardové, New Story Summitu a komunity Findhorn? Čtěte více.

Ke čtení

Hledání celistvého příběhu

"Findhorn je funkční a průkopnický model soužití, který je v něčem výrazně napřed a tak může inspirovat. Na druhou stranu i tady si řeší své výzvy. Každá komunita, aby neustrnula a zůstala zdravá, se potřebuje vyvíjet a je nesporné, že summit byl pro Findhorn obrovskou injekcí." To a mnohem více přináší následující rozhovor s inspirativní osobností Hanou Bernardovou a o její cestě na New Story Summit 2014 do skotské komunity Findhorn. Kateřina Jonášová

Celý text

Fotogalerie

Diskutuj na téma