Kino Kotva - diskuse a film

9. 10. 2013

Diskuse s inspirativními osobnostmi z regionu a promítání dokumentárního filmu "Žít změnu"
9. října od 18 do 21 hodin

Kino Kotva - Lidická 2110, České Budějovice www.kinokotva.cz.
 
 

 

S kým jste se potkali?

Lucie Černická - výchova a vzdělávání dětí ve vztahu k přírodě, Vespolek o. s.
Markéta Kastnerová - lékařka, výživová poradkyně, zakladatelka Školy přírodní medicíny KAMATRE
Ivo Stehlík - nakladatel, aktivní ekolog, popularizátor domácího vzdělávání
Lenka Biolenka Žák - vědomé vaření
Pavel Šmíd - člen Teatru Víti Marčíka,občanský aktivista z Hosína

V dokumentárním filmu "Žít změnu" v režii Václava Kučery představujeme pozitivní a nadějné alternativy k rychlospotřebitelskému, neudržitelnému životnímu stylu. Seznamte se s příběhy těch, kteří si uvědomili, že nemá smysl čekat, že změnou jsou oni sami - teď a tady.

Výstava portrétů inspirátorů a inspirátorek projektu od fotografa Martina Vrabka je v prostorách Kina Kotva ke shlédnutí od 8.10. do 18.10.2013.

Ohlasy

Pozitivní vlna nabrala na síle také v jihočeském krajském městě! Díky ochotě a podpoře manželů Turínských - provozovatelů českobudějovického kina Kotva - máme právě v těchto dnech výstavu ve zdejší kinokavárně. Do pátku 18. října tak někteří z našich inspirátorů budou dělat vlastně
společnost hostům a návštěvníkům.

Nejen jejich milé pohledy a úsměvy, které skvěle zachytil fotograf Martin Vrabko, vnášejí do atmosféry kavárny cosi nového. Výstavu i v Budějovicích podpořio ve středu promítání filmu Žít změnu. Přišlo ho zhlédnout na padesát lidí. Tento dokument dokáže lidem vlít dávku optimismu a radosti - svědčily o tom úsměvy, potlesk a také děkovná slova.

Mezi hosty besedy v Budějovicích, na kterou přijela i Lenka Papadakisová, byla zakladatelka ekologického sdružení Vespolek Lucie Černická, lékařka propojující  klasickou medicínu s různými alternativními metodami  Markéta Kastnerová, nakladatel a propagátor domácí školy Ivo Stehlík i se svou dcerou. O svých motivacích hovořil také občanský aktivista, člen teatru Víti Marčíka Pavel Šmíd, spolupracovnice Jihočeské televize Pavla Majerová, také Věrka Michalicová, která sdružuje a vede dobrovolníky při charitě. Příjemný podvečer zažehl mnoho nových jisker - inspirace, kontakty, spolupráce. A o tom to přece je! Zbývá už jen poslat velké díky všem zúčastněným a přát si, aby šířili poselství projektu Učíme se příběhy.

Lenka Rybáčková

 

Fotografie ze setkání