Dokument Žít změnu se chystá do café Už jsme doma

Dokumentární film o lidech žijících v České republice, kteří svým komplexním pohledem a občanskou tvořivostí dokazují zázraky v oblasti vzdělávání, kultury, životního prostředí, zdraví, soběstačnosti, komunitní i sociální práce. Hledají recept na to, jak se k naší zemi chovat jako dobrý hospodář - s láskou, s nápady, zodpovědně, eticky a udržitelně.

více...

Kvalitní strava jako cesta ke zdraví a vyšší kvalitě života

Přijďte dnes, 16. října v 18. hodin oslavit Mezinárodní den jídla přednáškou Jaroslava Škvařila. Akce se koná v Akademii soběstačnosti v prostorách Creative Gate.

více...

DOX naučí pedagogy Kde domov můj?

Centrum současného umění DOX v Praze pořádá 16. října od 9.30 do 13.00 pedagogický workshop Kde domov můj?.

více...

Jak v této složité době vychovávat děti - diskutovalo se v Jiné kávě

Beroun - V berounské kavárně Jiná káva se v sobotu 5. 10. odehrála další z řad setkání s příběhy. Tentokrát se beseda zaměřila především na otázku, jak v této složité době vychovávat a vzdělávat děti, jak propojovat systém a funkční alternativy ve školství.

více...

Dokument Žít změnu se dočkal ohlasů po své pražské premiéře. Těšte se i vy

PRAHA - V pondělí 16. září se v kině MAT premiérově promítal dokument Žít změnu. Dokumentární film o lidech žijících v České republice, kteří svým komplexním pohledem a občanskou tvořivostí dokazují zázraky v oblasti vzdělávání, kultury, životního prostředí, zdraví, soběstačnosti, komunitní i sociální práce.

více...

Zamyšlení nad jedním setkáním lidí se společnou (českou) karmou

Ve čtvrtek 22. srpna se od 17 do téměř 22 hodin konalo v Divadle Kampa úvodní setkání projektu „Učíme se příběhy“, jehož cílem je přinášet „pozitivní příběhy“ o lidech, kteří si nestěžují na pověstnou blbou náladu, ale aktivně ve svých životech žijí a tvoří změnu k lepší budoucnosti naší země a našeho světa.

více...

Příběhy Nové kultury si nacházejí cestu k vám, posluchačům a divákům

Projekt Učíme se příběhy, jenž byl započat před rokem, finišuje, a to putováním po regionech České republiky. Na výstavách, besedách a při promítání filmu se budou moci zájemci seznámit s osobnostmi, či jejich portréty a dokumenty, které zásadním způsobem mění společnost především ve svém okolí.

více...

Konferenci Forum 2000 uzavře veřejné vystoupení Dalajlamy

V Praze se bude v září konat konference Forum 2000. Té se každoročně účastní na 3000 pozorovatelů, mezi nimiž jsou zástupci vlád, akademici, představitelé občanské společnosti, živnostníci a studenti.

více...

Natočena videovizitka s Michaelou Formanovou

Michaela Formanová je zakladatelka jedné z prvních lesních školek u nás s názvem ZeMě, šiřitelka myšlenky lesních školek po celé České republice a zakladatelka komunitní školy v Řevnicích.

více...

Jarní Dyzajn Márket bude už tuto sobotu

Netradiční výrobky spolu s porcí kultury a dobrého jídla budou představeny na piazzetě pražského Národního divadla. Umění, šperky, móda, doplňky, cenově dostupný design, kultura, muzika, dobré jídlo, pohodová atmosféra - to je motto Dyzajn Márketu.

více...

Konference na téma moderní metody rozvoje dospělých

Mezinárodní konference na téma moderní metody rozvoje dospělých 21. století se koná 27. března od 9 hod. na Tech Square, Křížová 4 v Praze 5.

více...