Irena Kovářová

Irena Kovářová (46)

Místo: Rudolfov u Českých Budějovic, Jihočeský kraj

Její přínos: Výtvarnice, zakladatelka přírodní zahrady u svého domu v Rudolfově, spolu s manželem pořádají celostní semináře a kurzy  


Proč doporučuji:  Designérka Irena Kovářová založila občanské sdružení Zahrada Rudolfov. Vytvořila spolu s manželem architektem Stanislavem Kovářem přírodní zahradu s prvky Feng-shui, kterou otevírají lidem. Manželé Kovářovi dávají návod na to, jak se vrátit k moudrosti našich předků, jak žít šťastně s respektem k Matce Zemi. Nad rámec osvěty na téma přírodní zahrady jsou inspirativní také v přístupu životu.

Aktuální projekty a aktivity:  Sem zcela jistě patří právě ukázková přírodní zahrada v Rudolfově.  Zahrada je plná drobných staveb  včetně léčebné pyramidy, meditační kaple nebo esoterického vzdělávacího centra, které hostí různé přednášky a kurzy. Sdružení pořádá také festival Slavnosti vody a pěší putování krajinou pod názvem Cestami k domovu. Irena Kovářová nabízí také poradenství v oblasti designu interiérů i exteriérů, které vychází z ekologického základu a znalostí feng-shui v kombinaci se zkušenostmi našich předků. Její specialitou je designové sklo. V této souvislosti hovoří o celostní architektuře, prostoru k životu ve zdraví a harmonii.  Motivuje k rozvoji duše a relaxaci těla. Kromě toho Irena Kovářová vyučuje na TF Jihočeské univerzity předměty se zaměřením na výtvarnou oblast.

Odkazy:

http://www.zahrada-rudolfov.cz/

http://www.designdomova.cz
 
Doporučuje: Lenka Rybáčková