Ivo Fiala

Ivo Fiala (58)

Místo: Nový Jimramov, Pardubický kraj

Čím se zabývá: Galerie Tři - pořádá kvalitní výstavy současného umění a koncerty, skrze jeho vesnické kulturní centrum lidé poznávají nové možnosti seberealizace i různé názorové, umělecké směry.


Ivo Fiala má za sebou bohatou životní zkušenost - pracoval u dráhy, odmítl vstoupit do KSČ, nyní je rentiér, jak s oblibou říká, nadšenec a altruista. Dělá mnoho věcí, které ho baví a které si užívá a poskytuje je i ostatním. Je i komerčně zdatný a ve svém domě a pozemcích provozuje vlek, tenisový kurt, bazén, SPA, ubytovnu, věnuje se pěším túrám a netradičním výletům, je velmi společenský a energetický a propojuje lidi.

Jeho přínos pro komunitu: Přínosem je propojování lidí z různých míst s místními nebo z nedalekých vesnic skrz mnoho aktivit, kterým se věnuje nebo organizuje. Pořádá kurzy kreslení focení se zkušenými kvalitními lektory, známými současnými umělci. Pořádá kvalitní výstavy současného umění a koncerty, jeho činnost je osvětová, skrz jeho malé vesnické kulturní centrum lidé poznávají nové možnosti seberealizace i různé názorové, umělecké směry.

Aktuální projekty a aktivity: Aktuálně připravuje zajímavou fotografickou výstavu dánského fotografa, který ve svém dílo zobrazuje možnosti hledání štěstí. Jeho osobní příběh je o budování sebe sama z pevnějších základů je o dospění k síle a pohodě z radosti materialistického odmítnutí. Dále je členem klubu vařících mužů. Je předsedou “spolku tři“, s nímž připravuje projekt pracovně nazvaný „periferní kulturní centra“. Pracuje v předsednictvu hospice a potápí se. Letos plánuje postavit bytelný suchý záchod a včelařit. Věnuje se řezbářství. Je otevřený, srdečný, má chuť se podělit o radosti života a ovládá umění předávat a nadchnout svým tvořivým potenciálem.

Odkaz: rozhovor s panem Fialou http://www.zdarskevrchy.cz/rozhovory/5578-ivo-fiala-vesnici-bych-za-mesto-nemenil

Doporučuje: Veronika Šrek Bromová