Ivo Skoček

Ivo Skoček (42)

Místo: Valašské Meziříčí, Zlínský kraj

Jeho přínos: Tvorba komunity ve svém okolí a tvorba výchovného společenství. Volnočasová náplň pro širokou veřejnost, inovativní přístupy „škola-hrou“. Tradiční rukodělná výroba hraček a hlavolamů, úžasná tvorba příběhů pro táborové hry použitelné pro různé oddíly a volnočasová sdružení.


Proč doporučuji:  Neuvěřitelně silná osobnost s pozitivní energií, "tahoun". Tvůrce úžasných táborových her, které dávají nádherné příběhy (veškeré artefakty a kulisy vyrábí vlastními silami a mnohdy jde o neuvěřitelné mechanismy – má velmi tvůrčí nápady a technickou zdatnost).

Aktuální projekty a aktivity:  Před více než devíti lety přišel Ivo Skoček s myšlenkou založit ve Valašském Meziříčí hernu společenských deskových her otevřenou zdarma všem zájemcům. A jelikož patří mezi ty, kteří nemají od myšlenky k realizaci daleko, v prosinci roku 2004 byla otevřena Vrtule - svět her a poznání. Vrtule vznikla za podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Asociace turistických oddílů mládeže a díky členům oddílu Zlaté šípy.

Doporučuje:  David Bartůšek