Patrik Bém

Patrik Bém

Místo: Praha, Středočeský kraj

Čím se zabývá:  dokáže se nadchnout a zrealizovat (pro normálního „nudného“ smrtelníka) nepředstavitelné situace.  Tuto čistou, neředěnou energii pak přenáší i na lidi, kteří jsou svém životě omezeni fyzickým či společenským handicapem.

______________________________________________________________________________

Proč doporučuji: Když před lety využil svých zkušeností horolezeckého instruktora a pomohl vystoupit slepému kamarádovi na vrchol Mont Blanc, rozhodně netušil, že jednou založí a povede agenturu FOR DREAMS. Tenkrát začínala jeho cesta srdce. Přes den pracoval v kanceláři, v noci se staral jako dobrovolník o vozíčkáře v centru Paraple. Postupně se přidaly další a další aktivity napříč „handicapy“.  Je to pevný chlap, který když se pro něco rozhodne, jde si za tím i přes osobní útrapy.

Aktuální projekty a aktivity: Patrik ve své agentuře FOR DREAMS pomáhá splnit sny. Má za sebou velmi zajímavé projekty, jako třeba výstup na Machu Picchu s vozíčkářem Honzou nebo 24hodinový charitativní běh pro seniory v Domově Sue Ryder, kdy výtěžek z akce byl použit jako finanční injekce pro důstojné stáří.

Letos proběhl první ročník Prague Barefoot Run, nezávodního bosonohého běhu na podporu sdružení Dejme dětem šanci. To se v rámci své aktivity „Přál(a) bych si“ snaží získat prostředky na splnění smysluplných přání dětí z dětských domovů. Děti, které touží navštěvovat zájmové kroužky, jezdit na kole nebo si třeba udělat autoškolu, mají za jiných okolností jen málo šancí si takové přání splnit.

V současné době založil neziskovou organizaci zaměřenou na pronájem pódivé techniky: "Nápad zřídit neziskovou půjčovnu pódiové techniky vznikly během příprav na akci Prague Barefoot Run. Už nás nebavilo platit velké peníze za pronájem potřebné techniky a žadonit o slevu. Pokud dělám charitativní akci, tak chci co nejnižší náklady a ne aby na tom někdo vydělával. Shodou okolností a náhod jsme se díky doporučení pana Jaroslava Duška dostali k panu Karlovi Janečkovi, kterému se náš nápad moc líbil a rozhodl se nás podpořit a pomoci nám s pořízením pódia. Nabídku naší neziskové půjčovny budeme dále rozšiřovat, tak abychom neziskovkám pomohli ušetřit tolik potřebné peníze, kterých je potřeba jinde," Patrik Bém.

V současné době rozjíždí čerstvý projekt „Přítel s jídlem“ zaměřený na podporu dětí žijících mimo rodinné prostředí. Učí je samostatnosti a připravují na vstup do života mimo ústavní zařízení.

Odkazy:

www.fordreams.cz

http://www.fordreams.cz/projekty/neziskova-pujcovna-podiove-techniky-2/

www.pbfr.cz

http://www.youtube.com/watch?v=e_4LQIFswGI

http://www.novinky.cz/cestovani/207134-prvni-clovek-sjel-na-kole-mont-blanc-pripravuje-vystup-pro-vozickarku.html

http://www.magazin-kettler.cz/rozhovor-patrik-bem-hranice-jsou-od-toho-aby-se-prekonavaly/

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1096060107-klic/210562221700014/

http://www.readersdigest.cz/magazin/osudy/chlapi-s-velk%C3%BDm-srdcem/

http://www.bezvabeh.cz/clanek/1521-beh-naboso-pomuze-detem-splnit-prani

Doporučuje: Kateřina Štěrbová