Petra Jílková

Petra Jílková (33)

Místo: Polička, Pardubický kraj

Čím se zabývá: Pontopolis o. s. - pomáhá cizincům cítit se lidmi ve značně xenofobní české, maloměstské a vesnické civilizaci. Svou aktivitou otevírá lidem obzory a oči.


Proč doporučuji: Petra je rozená aktivistka a má v sobě energii odvahu a klid „Dětí květin“, ne nadarmo má přezdívku Hipice. Je komunikativní a zvyklá řídit či účastnit se besed, každoročně dělají pro místní školy a jejich žáky projekce filmů z festivalu Jeden svět. Je přirozeným vzorem tím jak žije a co dělá.Jejím přínosem pro malou komunitu Poličska, větší Pardubicka i celostátní je její angažovanost ve věcech kulturních, ale především nadšení a práce pro integraci cizinců žijících v Čechách do většinové společnosti.

Aktuální projekty a aktivity: Podílí se na více aktivitách a je matkou čtyř dětí tří chlapců a holčičky Maombi, která je adoptivní dcerou z DR Kongo. Petra s dalšími členy Pontopolis o.s., pracuje na stavění mostů, mezi kulturami, městy, regiony. Spolupořádají Mime Fest, vysoce kvalitní a v oblasti ojedinělý festival pantominmy. Dále se spolupodílejí již několit let na projektu Fotbal pro rozvoj a dalších multikulturních a multižánrových aktivitách. Petra se osobně věnuje výuce angličtiny a češtiny pro cizince, píše a zpracovává granty, spolupracuje s Člověkem v tísni a je aktivní spolu se svým manželem ve spolupráci s ochránci přírody při každoročním sekání chráněných luk.

Odkaz: www.pontopolis.cz , www.mimefest.cz

Doporučuje: Veronika Šrek Bromová