Simona Votyová

Simona Votyová

Místo: Praha, Středočeský kraj

Čím se zabývá: Znám Simonu už od základní školy a mě osobně inspiruje svojí odhodlaností a odvahou nacházet stále nové cesty a vytvářet nové projekty. Svojí lidskostí a talentem pomáhat lidem si navzájem porozumět. Její nadšení a schopnost pokračovat na vlastní cestě navzdory všem problémům, dodává energii, radost i sílu všem, kteří jsou v její blízkosti.

______________________________________________________________________________

Její přínos: Během svého působení v APLA vymyslela a zorganizovala několik charitativních akcí. Nejúspěšnější z nich byla textařská soutěž Ztracená písnička, netradiční turnaj Nadoraz, nebo charitativní zumba s Markem Ztraceným. Vždy se jednalo o takové akce, kde se mohli zúčastnit jak lidé s autismem, tak i ti bez něj. Díky svému dlouholetému působení v médiích také našla cestu jak problematiku autismu dostat i do hlavního zpravodajství a pořadů. Informovanost veřejnosti o problematice autismu tak během jednoho roku stoupla o padesát procent. Autorsky se podílela na knize Nedávejte do hrobu motýla živého, která získala ocenění Vládního výboru. V knize je zachyceno na čtyřicet příběhů lidí s autismem nebo rodičů těchto dětí.

Proč doporučuji:  Simona opustila lukrativní a prestižní místo reportérky hlavní zpravodajské relace TV Prima, aby mohla světu přispět něčím, co jí připadá smysluplnější. V roce 2011 se stala jednou z vítězek soutěže Nadace Vodafone Rok jinak a stala se PR manažerkou organizace APLA Praha (asociace pomáhající lidem s autismem). Po roce se rozhodla, že do médií už se nevrátí. Osvětě autismu se věnuje dodnes.

Aktuální projekty a aktivity: Aktuálně připravuje charitativní kalendář na rok 2014, výtěžek z prodeje bude opět pro organizaci APLA.  Pro děti, které autismem netrpí, ale potýkají s něčím tak náročným, jako je puberta a jejich rodiče, provozuje Simona ještě stránky www.kamspubertakem.cz

Odkazy: www.kamspubertakem.cz

www.apla.cz

https://www.facebook.com/CharitativniKalendarAPLA?ref=hl>

Doporučuje: Michaela Krupičková