Viktor Karlík

Viktor Karlík (35)

Místo: Hostišová, Zlínský kraj

Jeho přínos: Jeho působení v Baobabech a přírodním stavění spočívá ve spoustě odvedené práce a myšlence spolupráce na krásných a užitečných věcech, která se šíří... tak nějak sama.


Proč doporučuji:  Viktor Karlík působí skromně až plaše, stojí spíše v pozadí aktivit a dává prostor svým. Přesto jako vůdčí duch už řadu let spolupořádá Baobaby fest, který je známý po celé zemi. Baobaby fest je pozoruhodný neobyčejně vstřícnou atmosférou a vzájemně tolerantní atmosférou.  Na jednom prostoru se zde potkává grilování steaků a podávání piva, vína i něčeho tvrdšího vedle čajovny a makrobiotické jídelny, kolem volně pobíhají psi a hrají si děti. Mám „podezření“ že Viktor má na tomto duchu velký podíl.

Aktuální projekty a aktivity: V Hostišové lidé z Baobabů upravili prostor pro setkávání, na kterém postavili rozhlednu, dětské hřiště a experimentální slamný domek. Na tomto místě pořádají každoročně festival Baobaby, kde je skvěle propojena alternativa a veřejnost. Mladé lidi i přitahuje hudební festival na hlavní scéně, ve stanu je zároveň bohatý program z oblasti alternativ, který přitahuje publikum zblízka i z dálky.  Letos pořádají kurzy - Šetrné hospodaření s vodou, Venkovní hliněné objekty (už 31. 5.-2. 6.) Stavby z přírodních materiálů (7.-9. 6.). Příští Baobabyfest má být 10. 8. 2013.

Odkaz: www.baobaby.org

Doporučuje: Alena Suchánková